Відомий український письменник Володимир Яворівський презентував новий роман у черкаському виші

   

       4 грудня у межах традиційного «Клубу цікавих зустрічей» до Черкаського державного технологічного університету з презентацією нового роману, який зовсім скоро вийде  друком,  «В мене вечеряв Ісус» завітав відомий український письменник Володимир Яворівський

    Перед початком літературної розмови, ректор ЧДТУ Олег Григор представив численній аудиторії українського письменника, лауреата Шевченківської премії, громадсько-політичного діяча, народного депутата 6-и скликань, очільника спілки письменників України з 2001 до 2011 року, голову комітету Верховної ради України з питань культури та духовності та багаторічного ведучого авторської передачі на першому каналі Українського радіо  «20 хвилин з Володимиром Яворівським». 

  – Я безмежно радий бути сьогодні тут, адже немає нічого кращого, ніж живе спілкування, жива зустріч з людьми, – зауважив Володимир Яворівський, вітаючись з аудиторією.
     Вже за два тижні побачить світ книга Володимира Яворівського «В мене вечеряв Ісус». Цей роман дуже дорогий для автора і нелегко йому давався, адже про головну героїню твору – Княгиню Ольгу до наших часів дійшло обмаль інформації, і переважно все, що ми знаємо про долю жінки, на плечі якої лягає керівництво всією державою, ми знаємо з легенд та оповідок. Але все ж, за часів правління княгині Ольги, в історичних джерелах немає згадок про жодну війну. 

      В останній сцені роману, яка ще палає живим вогнем у пам'яті письменника, до Ольги, після прийняття нею християнства приходить Ісус. Власне, саме у щирій розмові княгині з Ісусом розкриваються таємні сенси буття.  
     Попри те, що роман «В мене вечеряв Ісус» ще не вийшов друком, Володимир Яворівський вже розпочав роботу над новим, не менш цікавим і певним чином новаторським  твором. Письменник вже написав близько ста сторінок наступного роману, героєм якого виступає Іван Мазепа, про якого ще жоден письменник не написав, як про видатного гетьмана.
   
    – Іван Мазепа – один з найгеніальніших гетьманів,  дуже складна постать сама по собі. Уявляєте, що значить для письменника залізти в психологію Мазепи, який зміг закохати в себе самого Петра І, –  відкриває образ свого героя Володимир Яворівський.
       З тих сцен, що вже написані для роману, який матиме назву «Іван Окаянний», за словами письменника найтяжче далася сцена знищення гетьманської столиці Батурина.
     Окрім ознайомлення з новинками своєї письменницької діяльності Володимир Яворівський згадав і романи, які вже займають окрему нішу в українській літературі. Це роман «Автопортрет з уяви» про трагічну і водночас дивовижну долю української художниці Катерини Білокур, побачивши роботи якої на виставці у Парижі, Пабло Пікассо сказав: «Якби я мав такий талант, як ця українська жінка, я був би тричі Пікассо». Катерина Білокур – геніальна художниця, яка сама винайшла пензлик та самостійно опанувала чаруючий вид мистецтва. 
       – Це вибух не просто таланту – це вибух людського генія, – говорить про героїню свого роману письменник.
      Володимир Яворівський приділив окрему увагу ще одному своєму творові «Марія з полином наприкінці століття».  Цей роман загалом один із перших творів, написаних після Чорнобильської катастрофи, наразі він перекладений 38-а мовами світу. 
     Не оминула увагою освічена аудиторія і твори  Володимира Яворівського «Найдовша ніч Президента» та «Лягти!!! Суд іде...», про які автор теж сказав декілька слів.
    Крім цього, Володимир Яворівський повідомив зібрання, що незабаром на широких екранах країни з'явиться кінострічка, за його романом «Криза». За словами письменника фільм зберігає дух роману та вражає яскравими колоритними  сценами.
      Відповідаючи на запитання захопленої аудиторії та підсумовуючи літературну зустріч, Володимир Яворівський відкрив секрет успіху творів справжнього письменника.
    – Для письменника,звичайно, потрібні матеріали, документи, архіви, але головна письменницька риса – це вміння уявляти, саме від цього вміння і залежить успіх творів серед читачів, – впевнений видатний український письменник Володимир Яворівський.


Публікації: сайт ЧДТУ, Про все

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

«Доця» – книга одночасно і про війну, і не про війну

«Драма-спринт» – шлях сучасної драматургії до українських театрів

Дара Корній: «Проблем з натхненням немає, навпаки, є брак часу»