Ахтем Сеїтаблаєв: Від того, наскільки вам буде небайдуже, що відбувається поруч з вами, залежить будівництво такої країни, в якій ви мрієте жити4 травня черкасці мали нагоду завітати до кінотеатру «Україна» на творчу зустріч із відомим українським кримськотатарським  актором театру і кіно, сценаристом, режисером таких фільмів  як «Хайтарма» та «Кіборги»  Ахтемом Сеїтаблаєвим.
Цю особливу для Черкас подію організувала  Черкаська обласна організація Спілка офіцерів України спільно з Меджлісом кримськотатарського народу і Комунальним підприємством кінотеатр «Україна» до річниці депортації кримських татар і окупації Росією Криму.
 Чотири роки триває Російсько-Українська війна, подія в житті народу, яка несе за собою людські втрати,  наголосив на початку зустрічі один із організаторів  представник ЧОО СОУ капітан третього рангу Олександр Калько Під час війни ми озираємося навколо і маємо нагоду побачити, хто з нами поруч, хто виборює свободу для нашої з вами батьківщини – України. Виявляється, що тривалий час, багато сторіч, поруч з українцями є народ, який також має драматичну історію, який в критичну мить, для відновлення нашої батьківщини, став поруч і чинить супротив заради нашої спільної перемоги.
Окрім представника ЧОО СОУ капітана третього рангу Олександра Калька патріотичні промови та слова вдячності висловили: заступник голови Меджлісу Кримсько-татарського народу Ільмі Умеров, кримськотатарський громадський активіст Ерфан Кудусов, голова Черкаського обласного об'єднання єврейської громади Давид Летичевський та черкаський «кіборг» Василь Шкут.  
Цей захід став одним із чергових заходів патріотичного виховання молоді, якому сьогодні приділяється особлива увага.
  Україна – багатогранна країна. Сила нації – в єдності: коли народу важко він об’єднується і йде вперед пліч-о-пліч, – впевнений Василь Шкут.
Перед презентацією свого фільму «Чужа молитва», який вийшов на широкі екрани в травні минулого року, Ахтем Сеїтаблаєв все ж сказав кілька слів про стрічку «Кіборги», аби поділитися з черкаською, переважно юною, аудиторією режисерським задумом.
– Фільм «Кіборги» ми знімали, будуючи нашу історію на історії захисту Донецького аеропорту, але присвячували його всім: кожній матері, кожному батькові, кожному військовому, кожному добровольцю, волонтеру, лікарю, кожному тому, кому не байдуже, в якій країні він живе,  зауважив режисер стрічки Ахтем Сеїтаблаєв. – При всій моїй повазі до дорослих людей, фільм «Кіборги» знімали, насамперед,  для молоді, оскільки саме за вами майбутнє нашої країни, ви еліта нашої країни. Від того, наскільки вам буде небайдуже, що відбувається поруч з вами, на ваших вулицях, у ваших домівках, з вашими друзями, з вашими знайомими, у ваших вишах, у вашій школі, врешті-решт у вашій країні залежить будівництво такої країни, в якій ви мрієте жити, в якій будуть мріяти жити ваші діти, країни, про яку, я вірю, будуть говорити, що це  –  «країна мрій».
     Потому Ахтем Сеїтаблаєв представив український історико-драматичний фільм, заснований на реальних подіях «Чужа молитва» (робоча назва «Її серце»).
      Для мене це особлива стрічка, тому що багато чого пов'язано з нею, – зізнався режисер фільму. – Ми хотіли її знімати в Криму, але Крим був окупований і ми змушені були шукати локацію для того, аби зняти Крим. І знайшли таку природну локацію у наших братів у Грузії. Ми знайшли там не тільки природу, яка дуже схожа на Крим, а й рідних по духу і по крові людей. Адже так, як вони нам допомагали свідчить про те, що коли люди об’єднуються задля того, аби зробити щось дійсно цікаве і поділитися цим з іншими, стає не важливо, якої ти національності і як саме ти називаєш Всевишнього.
За словами Ахтема Сеїтаблаєва, у стрічці знімалися актори із семи країн: Австрії, Німеччини, Естонії, Ізраїлю, України, Грузії, Криму, які розмовляли своїми мовами на знімальному майданчику, але це не завадило зняти фільм.
 – У нашій стрічці грузинські діти грали єврейських дітей, єврейські діти грали кримськотатарських дітей. І саме діти продемонстрували нам, як можна, навіть не розуміючи мови один одного, розумітися і дружити, – поділився режисер.
«Чужа молитва» розповідає про молоду кримськотатарську дівчину Саіде Арифову, яка під час Другої світової війни, ризикуючи власним життям, врятувала 88 єврейських дітей-сиріт.
     Цей фільм про те, як важливо відчувати чужий біль, як важливо любити та кохати. Про те, що не існує чужого горя дітей, не існує чужих дітей. І в цьому контексті молитва, яка йде до Всевишнього, задля порятунку дітей, промовлена будь-якою мовою, вона обов'язково дійде до Всевишнього, який врятує дітей. У цьому контексті чужої молитви не існує, зазначив перед переглядом Ахтем Сеїтаблаєв.
 Творці фільму «Чужа молитва» наголошують на тому, що їхнє першочергове завдання полягало, насамперед, в передачі емоцій, а не історичних подій. І їм це безперечно вдалося. Чого варті лише широкі плани і очі героїв, які промовляють голосніше будь-яких слів! Майстерна гармонійна режисура, чудова акторська гра змушують вірити кожному слову, кожному погляду, кожній малесенькій деталі у цій неймовірній роботі.
Саме завдяки таким стрічкам з’являється впевненість у відродженні українського кінематографа, віра в перемогу та в краще прийдешнє.
У серпні 2017 року стрічка взяла участь у відборі на висування фільму від України на ювілейну 90-ту кінопремію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою».
Роботи надзвичайно талановитого, багатогранного митця Ахтема Сеїтаблаєва, якому небайдужа доля України, який втілює в своїх творіннях найкращі людські цінності, надихає щирістю і емоціями повинен переглянути кожен, не залежно від віку, статі чи статусу.

«Чужа молитва»: Офіційний трейлер

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

«Доця» – книга одночасно і про війну, і не про війну

«Драма-спринт» – шлях сучасної драматургії до українських театрів

Дара Корній: «Проблем з натхненням немає, навпаки, є брак часу»