Валентин Терлецький презентував книгу, яка несе заряд козацького здоров'я і настрою5 жовтня після майже шестирічної перерви до Черкас завітав літературний критик, журналіст, письменник, поет, музикант, засновник рок-гурту «Декаданс» Валентин Терлецький, аби познайомити читачів зі своєю новонародженою «Книгою Сили».
Попереднього разу, у грудні 2012 року, письменник презентував у книгарні «Буквиця» роман «Хмарочос», а цього разу у цій же книгарні широкому загалу Валентин Терлецький представив свій ювілейний, 10 роман «Книга Сили: Воля», який побачив світ близько місяця тому.
«Книга Сили»   це художній гостросюжетний твір-екшн, унікальність якого полягає у  стовідсотковій реальній основі. Автор роману зазначає, що у творі немає жодного вигаданого персонажа, події чи явища. 
       Я, як письменник, нічого не вигадував, у мене було інше завдання: я знайшов цікаве, обробив цікаво і дав цьому цікавий єдиний наскрізний сюжет,  – зауважує Валентин Терлецький. – Я на фабульний шампур нанизав, здавалось би на перший погляд, окремі, розрізнені явища. 
Основна тема книги – козацтво, козацтво XVI століття, а події охоплюють 100 років української історії від 1501 до 1600 року. У творі немає яскраво виражених головних персонажів, натомість дійових осіб у романі настільки багато, що, аби не загубитися, в кінці книги є перелік героїв – іменний покажчик відповідно до розділу з коротким біографічним описом кожного. 
Події роману розгортаються по всьому світу, але дія двох розділів відбувається в Черкасах, оскільки черкаський край дотичний до зародження лицарства українського. Автор пов'язав усі події єдиним сюжетом – певною козацькою таємницею, за якою полюють «сили зла».
-         
    – У сюжеті присутній певний артефакт – Книга Сили. Книга Сили – це збірний образ книг, численних Книг Сили, які побутували на той час не лише у козаків. У ті часи певні люди, які володіли певними знаннями користувалися такими книгами. Це був певний інструментарій для повсякденного використання, для певних обрядів, ритуалів тощо, – привідкриває завісу сюжету Валентин Терлецький. – Відтак, так звані, «сили зла» намагаються вполювати Книгу, аби розгадати козацьку таємницю, таємницю непереможності.
За словами автора головна таємниця козаків – це воля, власне, саме таку назву носить перша книга із циклу історичних творів «Книга Сили».
    – Воля – найвищий, найдорожчий, найцінніший скарб, який дає Бог при народженні, – наголошує письменник.
«Книга Сили: Воля» сповнена тогочасними унікальними знаннями, віруваннями, чеснотами, цінностями, особливостями. У романі йдеться про погоню за козацькою таємницею, про «книги-обманки», про Хранителів Книги, про козаків-характерників, про військову магію, пластунське мистецтво, військову демократію, геополітичні спецоперації. І на тлі цього всього відбуваються відомі історичні події, у яких брали участь знані історичні постаті, зокрема: Дмитро Байда Вишневецький, Остафій Дашкевич, Самійло Кішка, Криштоф Косинський, Северин Наливайко та інші.
     «Книгу Сили» можна читати, як підручник з історії XVI століття. Діти можуть читати, як екшн, бойовик, пригодницький роман, а для дорослих у своєму творі я намагаюся дати відповіді на болючі українські питання. 500 років людей турбували ті ж самі речі, вирували такі ж самі пристрасті: боротьба за булаву, жадоба золотих монет і прагнення особистого людського щастя,  запевняє  Валентин Терлецький. – Гостросюжетний роман складається з 51 розділу, кожен з яких міг би стати окремою книгою, або сюжетом для голлівудського фільму, або навіть серіалу.
В основу написання «Книга Сили: Воля» покладені першоджерела: офіційна документація, літописи, свідчення учасників подій, мемуари, матеріали допитів.
    – Я знаходив якусь подію, або постать. Знаходив це у фольклорі, в історичних документах. Порівнював. Там красиво народ написав, витіювато, дещо казково, а в документах – сухо і скупо. Я ж шукав золоту середину, як це дійсно могло бути, беручи до уваги, що кожен сприймав це по-своєму, – ділиться секретами створення «Книга Сили» автор. – Я спирався тільки на першоджерела, на свідчення учасників і очевидців подій, тих, хто на власній шкурі це пережили. Я у житті стільки не читав, скільки під час написання цієї книги.
Особливих барв виданню надають унікальні авторські ілюстрації відомого українського художника, графіка, книжкового ілюстратора Олега Кіналя, яких у першій книзі майбутнього циклу більше сорока.
    – Коли я почав писати, я зрозумів, що в одну книгу не вкладуся. Вже розпочато роботу над другою книгою, яка матиме назву «Книга Сили: Віра», але цим я не обмежуся, – зізнається Валентин Терлецький. – Скільки буде книг, я не можу сказати, бо чим далі я пишу, тим більше цікавої інформації знаходжу. Це книга – зброя, таких книг треба більше. Я б дуже хотів, щоб ця книга потрапила в кожну родину. У написання роману «Книга Сили: Воля» я вклав душу, вона заряджена мною на силу.
На завершення мистецької зустрічі всіх учасників чекав неймовірний сюрприз, як зазначив Валентин Терлецький «вишенька на торті». Перед аудиторією виступив знавець історії кобзарства та українського героїчного епосу, виконавець однієї з ролей у фільмі «Поводир» Олеся Саніна, талановитий молодий кобзар Василь Жованик. Завдяки чаруючим звукам бандури у його виконанні всі слухачі поринули у часи козацтва, відчули атмосферу тих часів, прониклися духом вільного українського народу.
Коментарі

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

«Доця» – книга одночасно і про війну, і не про війну

«Драма-спринт» – шлях сучасної драматургії до українських театрів

Дара Корній: «Проблем з натхненням немає, навпаки, є брак часу»